Jak ušetřit při kouření?

jakusetritTaké patříte do skupiny těch, kteří žijí tzv. od výplaty k výplatě? Nebo vás jednoduše nepříjemně zaskočily výpočty kalkulačky , uveřejněné na této stránce? Pak vás bude určitě zajímat pár praktických rad a tipů na to, jak za svůj zlozvyk zaplatit pokud možno, co nejméně. Jak ušetřit stovku, dvě i více, se dozvíte na následujících řádcích.

Rada č. 1 – Hloupý kdo dává, hloupější, kdo nebere

Znáte tu otřepanou frázi: „Nemáš prosím cigaretu navíc?“, kterou slýcháváte od ostatních „zapomětlivých“ kuřáků v kavárnách, klubech nebo kdekoli jinde, kde se hodlají oddávat svému nešvaru? Že jim vždycky nějaký ten „hřebíček do rakve“ poskytnete? Pak jejich prosby odmítejte, případně si pravidelně zapomínejte krabičku v autě nebo domácím prostředí i vy.

Rada č. 2 – snažte se omezit počet vykouřených cigaret

Skoncovat se svou nikotinovou závislostí jen tak ze dne na den nelze. Postupné omezování počtu vykouřených cigaret vám však může pomoci ušetřit pěkných pár stovek měsíčně. Třeba takovou stovku, nebo 150 korun měsíčně by se vám mohlo podařit ušetřit, pokud svou denní spotřebu cigaret snížíte o jeden nebo dva kusy.

Rada č. 3 – poslední cigareta na horší časy

Pokud se zásoba vašich cigaret rychle ztenčuje, nechávejte si vždy tu poslední na pomyslné „horší časy“. Řekněte si třeba, že tuhle si vychutnáte zítra ráno u dobré kávičky nebo si stanovte jiný termín. Ačkoli se to na první pohled nemusí zdát, takové odkládání a sebe-motivace může počet vykouřených cigaret rapidně snížit. Vše je pouze o vaší silné vůli a přesvědčení.

Rada č. 4 – spočítejte si, kolik prokouříte

Na této stránce naleznete praktickou kalkulačku, která vám po zadání vstupních dat (počet vykouřených cigaret denně + cena za krabičku) ihned vypočítá, jak vysoké jsou vaše výdaje v horizontu měsíce a roku. Silný kuřák může ročně prokouřit třeba i 30 000 Kč. A to už je pořádná částka!

Rada č. 5 – zjistěte, co všechno byste mohli mít

e-cigaretyPokud si spočítáte své měsíční nebo i roční výdaje, které svému zlozvyku obětujete, vyjdou vám částky, které lze určitě obětovat jinak a o to efektivněji. Stěžujete si, že jste již několik let nebyli na žádné dovolené? Nebo snad toužíte po novém automobilu? Pak je na čase zvažovat, zda by nebylo lepší svou závislost omezit nebo pracovat na jejím úplném odstranění.

Rada č. 6 – vyzkoušejte elektronické cigarety

E-cigarety šetří nejen vaše zdraví, ale zejména finance. Díky naší kalkulačce si spočítáte nejen své výdaje s klasickou cigaretou, ale také zjistíte, kolik můžete ušetřit s cigaretou elektronickou. Měsíčně se tato úspora pohybuje v řádech několik stokorun, ročně šplhá k celým tisícovkám. A to přeci stojí za vyzkoušení, nebo ne?